Sınıf Eğitimi Tasarımı

Sınıf Eğitimi Tasarımı2022-09-29T21:37:56+03:00

Günümüzün zorlu iş ortamı, hızla değişen pazar ve müşteri ihtiyaçları ile birleştiğinde kurumların değişime adapte olmaları, aynı zamanda da iş yapış şekillerini ve kültürlerini sürdürebilmeleri için sahip oldukları bilgi ve deneyimleri çalışanlarına aktarmaları gerekiyor.

Biz de kurumsal bilginin ve deneyimlerin yazılı hale getirilip, standart hale getirilmesini ve yayılmasını sağlayacak, öğrenmeyi kalıcı hale getiren eğitim tasarımları ile kurum kültürünün ve rekabetçiliğinin sürdürülebilirliğini sağlıyoruz.

Eğitim Tasarımı Sürecimiz

Analiz Süreci:
Analiz aşamasında birebir görüşmeler, yerinde gözlem veya odak grup çalışmaları ile kurumunuzun ihtiyaçlarını, eğitim alacak hedef kitlenin durumunu, konu uzmanlığı ve iç eğitmen ihtiyaçlarının analizini gerçekleştiriyoruz.

Tasarım ve Geliştirme Süreci:
Tasarım ve geliştirme aşamasında; gelişim ihtiyacınızı ve hedef kitlenin mevcut seviyesine uygun gelişim modelini belirliyor, sunum, eğitim dokümanı, eğitmen notları, sınav, uygulama, vaka çalışması gibi öğrenme yöntemleri ve materyallerini geliştiriyor, iç kaynaklı bir eğitim ise iç eğitmenlerinizi eğitim için hazırlıyoruz.

Değerlendirme Süreci:
Değerlendirme aşamasında ise yerinde gözlem, katılımcı değerlendirmesi, sınav, uygulama, yönetici geribildirimleri veya iş performansı analizi ile ilgili gelişim çözümünün başarılı olup olmadığını ölçüp, raporluyoruz.

Kimler İçindir?

– Eğitim ve gelişim faaliyetlerinin iş sonuçlarına etki etmesini isteyen kurumlar.
– Çalışanlarının bilgi ve deneyimlerini, yeni çalışanlara da aktarmak isteyen kurumlar.
– İhtiyaç duydukları yetenekleri içeriden geliştirmek isteyen kurumlar.
– Sınıf eğitimlerinde standartlaşma sağlamak isteyen kurumlar.

Size Ne Sunabiliriz?

Eğitim ve Gelişim Süreç Tasarımı:
Mevcut eğitim ve gelişim süreçlerinizi, çalışan deneyimini merkeze alarak gözden geçirip, prosedürlerinizi ve dokümanlarınızı oluşturuyoruz.

Sınıf Eğitimi ve Uygulama Tasarımı:
Kurumunuzun bilgi ve deneyimlerini yazılı hale getirecek eğitim tasarımlarını (sunumlar, eğitim içi uygulamalar ve eğitmen dokümanları) yapıyoruz.

Oyun, Uygulama ve Vaka Tasarımı:
Eğitim içi uygulamalarınızı, oyunlarınızı veya vaka çalışmalarınızı tasarlıyoruz.

İç Eğitmen Seçme ve Geliştirme:
İç eğitmenlerinizin yetkinlik setlerini oluşturuyor, seçim sürecini yürütüyor, geliştiriyor ve gelişimlerini takip ediyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Baştan sona bir sınıf eğitimi tasarımı ne kadar sürer?2020-04-22T14:01:19+03:00

Eğitim tasarımı için içeriğe, konu uzmanlarınızın zaman planına veya ihtiyaçlarınızı bilmeden süre öngörüsü yapmak mümkün değil. Ancak farklı tasarım metodolojileri ve araçları kullanarak, ihtiyaç analizinden başlayan, uygulamaların ve değerlendirme araçlarının yer aldığı bir eğitimin tasarımını sizin zaman planınıza uygun bir şekilde tasarlayabileceğimize eminiz.

Oyun tasarımı yapıyor musunuz?2020-04-22T13:46:56+03:00

Kendi tasarladığımız interaktif oyunların yer aldığı bir oyun kataloğumuz bulunmakta. Bunun birlikte etkinlik, eğitim ve kurum ihtiyaçlarına özel olarak uygulama, interaktif oyun veya kutu oyunu tasarımları yapıyoruz.

Eğitim tasarımında hangi metodolojileri kullanıyorsunuz?2020-04-22T13:39:44+03:00

Eğitim tasarımı sürecimizde yapılandırılmış olarak ADDIE metodolojisi kullanıyoruz. Bununla birlikte kurumun ihtiyaçları, elinizdeki içerik, zaman planı doğrultusunda çıktının kalitesinden ödün vermeden daha çevik veya kuruma özel süreçler de izleyebiliyoruz.

Go to Top